مدیریت ارتباط با تأمین کننده SRM

 

مدیریت ارتباط با تأمین کننده SRMچیست؟

مدیریت ارتباط با تأمین کننده = (SRM)

SRM  به طور اختصاری یعنی: ”  supplier relationship management 

هدف مدیریت ارتباط با تامین کنندگان و جذب روابط متقابل سودمند با تامین کنندگان جهت ارائه کالا های باکیفیت و بهبود کسب و کار نامین کنندگان از طریق بستر تجارت الکترونیک است.

مقدمه

افزایش رقابت و تحولات بازار و محیط کسب‌وکار، روش‌های تامین اقلام و ارتباط میان خریداران و تامین‌کنندگان را تغییر داده است. از این رو، روابط بین سازمان و تامین‌کنندگان آن، برای هر سازمانی حیاتی است.

تامین‌کنندگان می‌توانند به‌طور مستقیم بر عملکرد مالی و سودآوری شرکت از طریق فعالیت خرید تاثیر بگذارند و تاثیرات نفوذ آن‌ها در هزینه‌های توسعه‌ی محصول، سطح موجودی‌ها، برنامه‌ریزی تولید، میزان تولید، تحویل به‌هنگام محصول و خدمات خواهد بود.

بسیاری از شرکت‌های پیشرو متوجه شده‌اند که سرمایه‌گذاری ارزنده در این زمینه می‌تواند مدیریت ارتباط موثر و کارآمد را ایجاد کند.

پس، در این کار رویکرد بهینه‌سازی کل فعالیـت زنجیـره‌ی تامین، بر پایه‌ی تامین‌کنندگان در نظر گرفته شده است .به‌طور کلـی مـدیریت روابـط تامین‌کننـده به‌دنبـال ارائه‌ی چارچوب‌های مناسب برای ارزیابی مستمر، توسـعه‌ی عملکـرد و انتخاب تامین‌کنندگان مناسب است.

نقش و جایگاه SRM در مدیریت زنجیره‌ی تامین

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که فناوری اطلاعات به‌عنوان بستر اساسی یکپارچه‌سازی تمام فعالیت‌های زنجیره‌ی تامین از مرحله‌ی تهیه‌ی ماده خام تا رساندن کالا به مصرف‌کننده‌ی نهایی مطرح است.

مدیریت زنجیره تامین به‌منظور حذف محدودیت‌های زمانی و مکانی، دسترسی به بازارهای جهانی، کاهش زمان و هزینه‌های عملیاتی، مسطح‌سازی ساختار زنجیره، افزایش قابلیت انعطاف‌پذیری زنجیره، می‌باید از طریق به‌کارگیری فناوری اطلاعات تمام سیستم‌های درونی زنجیره از قبیل مدیریت موجودی، تضمین کیفیت، برنامه‌ریزی تولید، انبارداری و حمل‌ونقل، هم‌چنین سیستم‌هایی که با بیرون از زنجیره در ارتباط هستند از قبیل سیستم مدیریت روابط مشتریان و سیستم مدیریت روابط تامین‌کنندگان مشتریان را یکپارچه کند.

مدیریت ارتباط با تأمین کننده SRM
سیستم یکپارچه مدیریت زنجیره تامین تمام اطلاعات را از سرتاسر زنجیره جمع‌آوری می‌کند و در قالب گزارش‌های مدیریتی در اختیار مدیران ارشد زنجیره قرار می‌دهد، تا این مدیران با دید وسیع و همه جانبه تصمیمات استراتژیک را در زمان مقتضی برای کل زنجیره اتخاذ کنند.مدیریت ارتباط با تأمین کننده SRM

به‌طور کلی نقش مدیریت ارتباط با تأمین کننده SRM در مدیریت زنجیره تامین عبارت است از:
  • فراهم آوردن تجزیه و تحلیل کارشناسی درباره‌ی پیش‌بینی، خدمت‌رسانی، تحویل و اطلاعات تامین‌کننده در طول زنجیره‌ی تامین
  • فراهم آوردن اطلاعات اصلی و کلیدی برای مدیریت استراتژیک در زمینه‌ی هزینه مواد، میزان آن‌ها و مسائل مربوط به تامین‌کننده
  • شکل‌دهی ارتباطات طولانی‌مدت و موثر با تامین‌کنندگان کلیدی
  • در اختیار گذاشتن پیش‌بینی دقیق نیازها برای تامین‌کنندگان
  • حفظ ماکزیمم ارزش ممکن در هزینه‌های ممکن از طریق اجرای مهندسی ارزش و تجزیه و تحلیل ارزش
  • مذاکره درباره‌ی بهترین روش حمل‌ونقل و توزیع
  • کاهش هزینه‌ها و زمان‌های ظرفیت پذیرش از طریق فناوری تبادل الکترونیکی داده‌ها
  • اطمینان از آموزش کارکنان بخش خرید
کاربر محترم اگر در حال حاضر از طرف یک شخص حقوقی (شرکت) ثبت نام می فرمایید و خصوصا قصد دارید به عنوان یک تامین کننده کالا یا خدمات با چیگل همکاری نمایید , لطفا نام کاربری متناسب با هویت حقوقیتان را انتخاب نمایید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *